Kominki elektryczne czy piece kaflowe?

Jak wybrać wkład kominowy?
Jak wybrać wkład kominkowy?
15 listopada 2012
Niedoceniane kominki elektryczne LED
Niedoceniane kominki elektryczne LED
8 maja 2019
Kominki elektryczne czy piece kaflowe?

Kominki elektryczne czy piece kaflowe?

Piece kaflowe były kiedyś najpopularniejszym źródłem ciepła stosowanym w domach. Jednak do tego czasu przeszły sporą metamorfozę i bez przeszkód mogą konkurować z nowoczesnymi kominkami.

Piece kaflowe – powrót do tradycyjności

Możliwości grzewcze w obecnych piecach są znacznie większe, a sam wygląd – atrakcyjniejszy – mogący spełniać rolę elementu dekoracyjnego. Teraz taki zakupiony piec może być źródłem ciepła nawet dla całego budynku zwalniając z obowiązku instalacji dodatkowego ogrzewania. Największą ich zaletą jest ogromna zdolność magazynowania oraz niezwykła funkcjonalność, która przynosiła wiele korzyści. Często jednak zdarzało się, że w wielu pomieszczeniach nie była stosowana kratka kominkowa, co mogło stać się niebezpieczne.
Oprócz właściwości grzewczych w pomieszczeniu, umożliwia także podgrzewanie chociażby wody. Obudowa pieca wykonana jest najczęściej z kafli ceramicznych, które także zmieniły nieco swoją formę i ich wybór znacznie się powiększył. To nietypowe rozwiązanie łączące tradycję z nowoczesnością, wciąż znajduje sporo zwolenników.

Innowacyjne rozwiązania – kominki elektryczne

Częściej stosowanym ogrzewaniem są obecnie kominki elektryczne, które swoim wyglądem znakomicie wpasowują się w nowoczesny wystrój wnętrz. Ich montaż jest znacznie prostszy w porównaniu do pieca kaflowego i ogranicza się w zasadzie to ustawienia go w wybranym miejscu. Dodatkowe kratki ozdobne jakie mogą być zastosowane (chociaż nie do każdego typu kominków) uzupełnią nowoczesny design.
Kominki elektryczne nie zmuszają nas do inwestycji w dodatkowe instalacje czy przewody kominowe. Do prawidłowego działania wystarczy jedynie gniazdo elektryczne, a ich praca nie zabrudza żadnych elementów czyniąc je znacznie wygodniejszą opcją.

Wybór ogrzewania zależy od indywidualnych wymagań. Nowoczesne kominki elektryczne pełnią bardziej funkcję dekoracyjną, a ciepło jakie jest wydzielane, może służyć jedynie za dodatkowe ogrzewanie. Natomiast piece kaflowe, dzięki swojej zdolności magazynowania mogą być podstawowym źródłem ciepła.

1 Komentarz

  1. Emano pisze:

    Mam duży sentyment do pieców kaflowych. Przypominają mi się czasy dzieciństwa. Jednak obecnie trzeba iść z duchem czasu i przerzucać się na to co jest modne, ekologiczne i powszechne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.