Niedoceniane kominki elektryczne LED

Kominki elektryczne czy piece kaflowe?
Kominki elektryczne czy piece kaflowe?
31 stycznia 2013
Wosk zapachowy – jak używać?
1 października 2019
Niedoceniane kominki elektryczne LED

Niedoceniane kominki elektryczne LED

Kiedy na zewnątrz panuje brzydka aura, jest mroźnie lub chłodno i deszczowo każdy z nas marzy wówczas o tym aby się zagrzać. Najlepiej jeśli można to zrobić przy kominku. Obecnie jest to możliwe nawet w mieszkaniu w bloku dzięki kominkom LED.

Jak działa kominekelektryczny LED?

Do działania kominka elektrycznego led wystarczy gniazdo elektryczne. Nie trzeba do niego budować komina, ani składować drzewa na opał. Nie ma też problemu z doprowadzaniem paliwa, które jest niezbędne w przypadku kominka gazowego. W kominku LED wystarczy rozpalić go za pośrednictwem dołączonego do zestawu pilota. Naciśnięcie przycisku wywoła efekt wydobywającego się ciepła.

Kominki tego typu nie wymagają specjalistycznego montażu, poza tymi przeznaczonymi do zabudowy. Wówczas pomoc fachowca może być niezbędna. Zwykły model wystarczy umiejscowić w zasięgu kontaktu, tak aby móc go podłączyć. Użytkowanie tego typu kominków jest bezpieczne ponieważ nie ma możliwości wydobycia się iskry, która spowodowałaby pożar. Poza tym jego obsługa jest bardzo prosta ponieważ nie ma potrzeby używania drewna czy rozpałki  a także nie trzeba usuwać popiołu.

Ogromna oszczędność

Kominki elektryczne LED mają także jedną ogromną zaletę – są bardzo oszczędne. Zużywają bardzo mało energii co przekłada się na niskie rachunki. Dodatkowo bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zastosowanie w nich wyłącznika czasowego. Nie musimy nawet wstawać z fotela aby ustawić czas, w którym urządzenie ma przestać grzać ponieważ można to zrobić za pomocą pilota.

Kominki elektryczne led mają bardzo wiele ustawień płomienia i umożliwiają kontrolę temperatury. Zapewniają ogromny komfort i spokój.  Żywotność diod LED to aż 75 tysięcy godzin, więc przez długi czas nie musimy się martwić o ich wymianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.