Ogrzewanie kominkowe wady i zalety

Istota wcześniejszego planowania montażu kominka
Istota wcześniejszego planowania montażu kominka
15 maja 2012
Kominki - instalacje grzewcze do Twojego mieszkania
Kominek idealny do Twojego mieszkania
2 sierpnia 2012

Kominek to nie tylko element dekoracyjny wnętrza naszego domu, ale sposób na ogrzanie całej jego powierzchni. Ogrzewanie kominkowe jest efektowne i zarazem skuteczne, ale  oprócz zalet posiada również wady.

Ogrzewanie kominkowe

Ogrzewanie domu za pomocą kominka jest coraz bardziej popularne z bardzo wielu względów, a mianowicie estetyczny wygląd, najbardziej ekologiczne źródło ciepła z dostępnych na rynku, spalanie drewna jest mniej szkodliwe dla nas niż spalanie węgla czy gazu. W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród wielu rodzi kominków jakie możemy zamontować w naszym domu. Szeroki wybór kominków pozwala na wybranie tego odpowiedniego, który będzie najlepiej pasował do warunków mieszkalnych.

Zalety ogrzewania kominkowego

Do zalet systemu ogrzewania kominkowego należy również fakt, że tego typu ogrzewanie jest niezależne od zewnętrznych dostaw energii oraz ewentualna awaria jednego elementu nie powoduje unieruchomienia całego systemu. Jedną z pewnością bardzo ważną zaletą ogrzewania kominkiem dla wielu osób, które decydują się na ten system jest jego tania eksploatacja.

Wady ogrzewania kominkowego

Ci co wybrali ten sposób ogrzewania domu to wiedzą, że poza wieloma zaletami, ma on również wady. Czyli okazuje się że ogrzewanie kominkowe nie jest idealne, ale należy zaznaczyć że nie wymyślono jeszcze takiego ogrzewania, które działało by bez zarzutu i wszyscy byliby z niego zadowoleni. Do wad ogrzewania kominkowego należy z pewnością regularne podkładanie, czyli jeżeli jest to jedyny system ogrzewania w domu to osoby, które dużo przebywają poza domem nie będą z niego zadowoleni. Należy zaznaczyć że kilkugodzinne nie dokładanie drewna spowoduje wygaśnięcie płomienia, a co za tym idzie wychłodzenie powierzchni domu. Kolejną wadą ogrzewania kominkiem jest brak innych funkcji niż ogrzewanie powietrza, czyli nie ogrzejesz nim wody, co powoduje dodatkowy koszt związany z zakupem i montażem kotła do ogrzewania wody. I do wad które wielu przeszkadzają należy brak możliwości regulacji ciepła tak jak ma to miejsce w przypadku pieca centralnego gdzie temperaturę można sobie ustawić.

Ogrzewanie kominkowe tak jak każdy system ogrzewania ma wady, ale zalet czyli między innymi atmosfery jaką tworzą w twoim domu nie da się porównać z żadnym innym źródłem ciepła.

1 Komentarz

  1. zzztube pisze:

    Z tego powodu, juz przed rozpoczeciem budowy domu, inwestorzy zastanawiaja sie nad wyborem rodzaju ogrzewania. Podstawowa kwestia jest zadecydowanie czy dom bedzie ogrzewany miejscowo, czy centralnie, a takze jakich urzadzen bedzie sie do tego uzywalo i jakim paliwem urzadzenia te beda zasilane. Sa to bardzo wazne decyzje, poniewaz maja znaczacy wplyw na zakres rob t i wydatk w w nowobudowanym obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.