Istota wcześniejszego planowania montażu kominka

Nowoczesne ogrzewanie kominkowe
Nowoczesne ogrzewanie kominkowe
7 maja 2012
Ogrzewanie kominkowe wady i zalety
Ogrzewanie kominkowe wady i zalety
14 czerwca 2012
Istota wcześniejszego planowania montażu kominka

Istota wcześniejszego planowania montażu kominka

Wiele osób decydujących się na kominek w swoim domu, zastanawia się nad rodzajem jaki wydawać się będzie najodpowiedniejszy do ich warunków mieszkalnych. Niepodległa żadnym wątpliwościom fakt, że najlepiej jest zdecydować się już przy budowaniu domu jaki kominek chcielibyśmy.

Montaż kominków

Jeśli zdecydujemy się na kominek otwarty, z montażem nie będzie żadnych zbędnych problemów, a mianowicie wiadomo jest to, że w miejscu gdzie będzie miał stać nasz kominek trzeba będzie wzmocnić strop i fundamenty, a także zadbać o obecność kratki wentylacyjnej. Montowanie jej „po czasie” może przysporzyć wielu niepotrzebnych problemów, jej głównym zadaniem jest zapewnienie prawidłowej wentylacji danego pomieszczenie. Dlatego tez ważne jest aby planować z wyprzedzeniem, najlepiej już podczas wstępnych projektów domu, jednak często bywa tak, że osoby decydują się na montaż kominka, już w wykończonym domu czy mieszkaniu, oczywiście jest to możliwe i wykonalne jednak koszta i zamieszanie jest znacznie większe. Przy budowie czy przebudowie, zwróćmy uwagę na cat części. Dobre i sprawdzone przy wszelkich pracach budowlanych.

Należy pamiętać, że po skończeniu budowania kominka, zmiana jego położenia jest już niemożliwa, dlatego też z pozoru błahy problem wyboru lokalizacji jest tak bardzo istotny.

Po skończeniu budowy ważne jest aby miejsce to było funkcjonalne, a więc obok naszego kominka bez problemu powinny zmieścić się meble, które niewątpliwie będą tam pasować, najczęściej ustawia się tam kanapę bądź fotele, ważne jest również utrzymanie odpowiedniej odległości paleniska od mebli, a także musimy wziąć pod uwagę wygodne i funkcjonalne przejście.

W dzisiejszych czasach kominki nie tylko są źródłem ciepła, ale także elementem estetycznym naszego pomieszczenia, dlatego dba si o to aby był on widoczny, ale także trzeba pamiętać o sprawach technicznych, a mianowicie o połączeniu kominka z kominem. Kominek powinien znajdować się blisko jego, aby przewód był prosty, a nie skomplikowany. Jeśli przewód między kominem a kominkiem jest skomplikowany, wówczas możemy liczyć się z pojawieniem się osadu z zanieczyszczeń, który utrudnia przepływ spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.