Kominki zamknięte i ich dobre i złe strony

Kominki - instalacje grzewcze do Twojego mieszkania
Kominek idealny do Twojego mieszkania
2 sierpnia 2012
Kominki wolnostojące i ich zalety
Kominki wolnostojące i ich zalety
23 sierpnia 2012
Kominki zamknięte - wady i zalety

Kominki zamknięte - wady i zalety

Dzisiejsze kominki zamknięte maja wiele zalet, ale także można dostrzec parę wad. Na szczęście dzisiejszy szeroki wybór kominków na rynku, pozwala każdemu poszukującemu znaleźć idealny model dla siebie. Wydawać by się mogło, że kominki zamknięte to jeden z najlepszych rodzajów kominków w jakie możemy zainwestować, jednak czy aby do końca tak jest?

Kominki zamknięte

W dzisiejszych sklepach możemy znaleźć bardzo duży asortyment tych wkładów kominkowych. Do kominków zamkniętych zaliczamy także kominki wolnostojące klasyczne i nowoczesne, a także kominki do zabudowania. Głównym wyznacznikiem jakości kominka jest przede wszystkim spora pojemność, która da nam gwarancje tego, że nie będziemy zmuszeniu co chwile dokładać drewna do palenia.

Zalety kominków zamkniętych

A oto parę ważniejszych zalet jakie posiadają kominki zamknięte:

  • Kominek ten może być traktowany jako główne źródło ciepła, ale także może być dodatkowym w okresach przejściowych. W tego typu kominkach aż 80% wytworzonej energii pozostaje we wnętrz domu.
  • Dużą zaletą tych kominków jest także możliwości dokładnej regulacji ognia, z którą niestety nie spotykamy się w przypadku innych kominków.
  • W kwestii czystości kominki te również plasują się wysoką, gdyż pozostaje w nich znacznie mniej popiołu niż w kominkach otwartych.
  • Kominek zamknięty potrzebuje do spalania jedynie ok 6-8m3

Kominki zamknięte w dzisiejszych czasach maja naprawdę wysoką pozycje na rynku, gdyż znalezienie większych wad w tych modelach jest tak naprawdę niemożliwe. Posiadają wszelkie najdogodniejsze zalety jakie w dzisiejszych czasach mogą ułatwić ogrzewanie mieszkania. Wybierając kominki zamknięte można być pewnym dobrego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.