Kominek powietrzy – kominkiem dla Ciebie?

Kominki wolnostojące
Kominek wolnostojący w Twoim domu
8 lutego 2012
Przydatne akcesoria do kominków
Przydatne akcesoria do kominków
21 marca 2012
Kominek powietrzy – kominkiem dla Ciebie?

Kominek powietrzy – kominkiem dla Ciebie?

Kominki powietrzne są wszystkim nam doskonale znane, gdyż występują w tej branży zdecydowanie najdłużej. Jednak nie tylko to jest przyczyną wciąż dużego zainteresowanie kupujących. Ten najpopularniejszy system ogrzewania kominkowego zdaje się być najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż nie występuje tu otwarte palenisko.

Kominki powietrzne

Ogrzewane powietrze może być rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach na dwa sposoby, mianowicie grawitacyjnie oraz przy użyciu aparatu nawiewnego. System grawitacyjny odznacza się tym, że powietrze przemieszcza się po powierzchni dzięki różnicom jego gęstości. Gorące powietrze znacznie łatwiej unosi się i krąży po pomieszczeniu, jednak metoda rozprowadzania ciepłego powietrza nie sprawdzi się wówczas czy będziemy chcieli ogrzać większą ilość pomieszczeń niż to w którym znajduje się kominek.

Wady i zalety komików powietrznych

Natomiast wykorzystując mechanizm napędzany aparatem naiwnym znika problem ogrzewania kilku pomieszczeń. Wystarczy bowiem dobrze dobrać wentylator dachowy, jednak warto wiedzieć, że im większy wentylator tym mniejsza jego wydajność. Warto także pamiętać o tym, że użyteczność wentylatora wiążę się z dość dużym zużyciem energii, a co za tym idzie – zwiększone koszta ogrzewania.

Inna cechą, która z pewnością wpływa nie korzystnie na opinie komików powietrznych jest także nieustanny szum jaki towarzyszy szybkiego przepływowi ogrzewanego powietrza przez kanały podczas rozprowadzania go po pomieszczeniach. Jedynym sposobem na zmniejszenie szumu jest wybór rur o większym przekroju niż jest potrzeby, wówczas jednak powietrze ma mniejszą prędkość jednak oddźwięk jest równie mniejszy.

Kominek ten jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologie, a poza tym powierzchnia jaką potrzebują ogrzać nie jest znacząco duża, wówczas jest to naprawdę korzystne i tanie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.