Kominek wolnostojący w Twoim domu

Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie
Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie
2 stycznia 2012
Kominek powietrzy – kominkiem dla Ciebie?
Kominek powietrzy – kominkiem dla Ciebie?
16 lutego 2012

Piece wolnostojące występują w budownictwie od dawna, jednak jak i w większości urządzeń i tu ich cechy wyglądu i funkcjonalności znacznie się zmieniają z biegam lat. Pomimo tego, że tego typu piece kojarzą nam się często z piecami kaflowymi używanymi za dawnych czasów, które były zapewne obecne w każdym domu.

Kominki wolnostojące

Jednak w dzisiejszych czasach stały się one zdecydowanie bardziej ekonomiczne i estetyczne, a przede wszystkim nie powodują takich zabrudzeń jak piece kaflowe. Kominki wolnostojące maja dziś niewątpliwie wieki urok, nowoczesna aranżacja tych kominków powoduje znacznie większe zainteresowanie na rynku.

Kominki tego typu mają duży wachlarz zalet, a mianowicie są one idealne dla osób, które pragną spędzać wieczory w romantycznej atmosferze, gdyż mamy możliwość obserwacji palącego się ognia, inna ważną zaletą jest to że zajmują znacznie mniej miejsca niż normalne kominki, a także cena jest znacznie mniejsza.

Ta forma kominka jest wręcz idealna dla rodzin, w których znajduje się małe dziecko, gdyż dzięki zamkniętej komorze spalania znika zagrożenie poparzenia się prze dziecko. Pomimo tego, że wydawać by się mogło, że te kominki są znacznie mniej funkcjonalne i opłacalne niż tradycyjne kominki bądź też np. kominki wodne jednak nic bardziej mylnego, kominki te również są w stanie ogrzać całą powierzchnie dużego pomieszczenie nawet 100 m².

Dzięki temu że kominki wolnostojące nie wymagają stałego montażu możemy zawsze zmienić ich położenie, wystarczy tylko aby możliwe było tam podłączenie do komina.

Inną ważną zaletą, która liczy się głównie dla Pan domu jest niewątpliwie to, że nie brudzą one powierzchni i ścian tak jak dawne piece kafelkowe, kominki tego typu możemy drewnem co znacznie zmniejsza nasze koszty ogrzewania, jakie ponosimy każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.