Wszystko o kominkach wodnych

Co warto wiedzieć o kominkach otwartych?
Co warto wiedzieć o kominkach otwartych?
21 grudnia 2011
Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie
Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie
2 stycznia 2012

Kominki wodne

Kominki z płaszczem wodnym wydają się być najbardziej skomplikowane w użytkowaniu spośród wszystkich rodzai kominków na dzisiejszym rynku, lecz wcale tak nie jest. Wiadomo jednak, że zamontowanie takiego kominka z pewnością wymaga od nas większego rozeznania w tym temacie, lecz jest to do wykonania. Jednak duża ilość znaczących zalet przemawia za kominkami wodnymi, a mianowicie niepodważanie wysoka wydajność.

Dzięki podłączeniu grzejników do tego samego obiegu co wody, jesteśmy w sanie ogrzać cały dom, ponieważ przez płaszcz przepływa woda, która pobiera ciepło powstające we wnętrzu kominka podczas normalnego spalania drewna. Zazwyczaj z każdym kominku przepływ powietrza wymuszany jest za pomocą obiegowej pompy, tak samo jest tez w tym przypadku, jednak tu przepływ powietrza wymuszają pompy zasilające wodne instalacje ogrzewania centralnego. Dzięki czemu możemy unikać standardowej sytuacji w przypadku kominka tradycyjnego, gdzie większość ciepła wydostaje się przez komin, natomiast w tym wypadku odzyskujemy, aż 75% ulatniającego się ciepła, które zostaje rozprowadzane po wszystkich pomieszczenia.

Mechanizm działania kominków wodnych

Mechanizm działania kominka wodnego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego kominka, który nie tylko niezawodnie spełnia swoje wszelkie zadania, ale także znacznie obniża koszta ogrzewania. Pod względem konstrukcji kominki te zdają się znacznie bardziej skomplikowanie niż tradycyjne. W tym wypadku płaszcz wodny pracuje jako piec na drewno, który niekoniecznie musi stać w kotłowi, gdyż walory estetycznie jakie posiadają te kominki sprawiają, że śmiało można używać ich jako ozdoby pomieszczeń.

Dzisiaj przy znacznie rosnących cenach materiałów opałowych zainwestowanie w kominek z płaszczem wodnym zdaje się być najodpowiedniejszą decyzją dla osób, które pragną ocieplać dom tylko za pomocą kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.