Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie

Wszystko o kominkach wodnych
21 grudnia 2011
Kominki wolnostojące
Kominek wolnostojący w Twoim domu
8 lutego 2012
Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie

Kominki zamknięte w dzisiejszym budownictwie

Kominki zamknięte

Kominki zamknięte stanowią totalne przeciwieństwo kominków otwartych, pomimo tego ze oba te rodzaje kominków są nam samo dobrze znane na rynku, jednak to kominki zamknięte zdają się przodować w gustach klientów. Nic w tym dziwnego, gdyż kominki te posiadają wiele znaczących zalet, takich jak przede wszystkich niezawodności i sprawność.

Jeśli porównamy kominek z zamkniętym paleniskiem do kominka otwartego, od razu zauważymy rzucające się w oczy różnice. W tradycyjnym otwartym kominkiem, często możemy spotkać się z problemem uciekającego ciepłego powietrza, gdyż powietrze potrzebne do podtrzymania procesu palenie pobierane jest z ocieplanego pomieszczenia, a wyprowadzane jest na zewnątrz przez przewód kominowy, co powoduje, że duże ilości ciepłego powietrza są utracone.

Kominek z zamkniętym paleniskiem

W kominkach zamkniętych problem marnowanego ciepłego powietrza nie występuje, gdyż powietrze potrzebne do potrzymania paleniska może być dostarczane z zewnątrz, co czyni kominki zamoknięte bardziej wydajne. Kolejną ważną zaletą jest niewątpliwie ograniczony dostęp do ognia. Często powiem zdarza się, że mając małe dziecko boimy się o jego zdrowie nawet we własnym domu, jednak nic dziwnego, trudno jest bowiem zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo dla naszych pociech.

Ważna kwestią jest również koszt jaki ponosimy za sezonowe ocieplanie domu. Skoro w kominkach otwartych wolno palić tylko drewnem, nie sposób się domyślić że korzystanie z kominków zamkniętych jest znacznie bardziej opłacalne dla nas. Najbardziej odczuwalna jest wysoka cena ogrzewania podczas naprawdę srogiej zimy, gdzie konieczne jest ciągłe kontrolowania ognia, ale także zasobów drewna, w przypadku kominków zamkniętych takie sytuacje nie mają miejsca.

Podsumowując należy zaznaczyć, że w dzisiejszym budownictwie kominki otwarte uznawane są za tradycyjne kominki, ulepszone sprzed lat, a właśnie to kominki zamknięte uważane są za nowoczesne i pomimo tego, że kominek zamknięty nie stworzy specyficznej atmosfery w domu to jednak pracuje znacznie wydajniej co sprawia, że stawia go znacznie wyżej niż tradycyjne kominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.